2012/12/06

DIY Nadruk na koszulce metodą transferową


Zawsze podobały Wam się koszulki z własnymi nadrukami? Chcieliście zrobić komuś prezent, bądź samemu posiadać koszulkę z ulubionym zdjęciem, logo, napisem - a profesjonalne oferty drukarni zdawały Wam się za drogie? - Nic prostszego!! 
Wystarczy zakupić w dobrze zaopatrzonym papierniczym, sklepie plastycznym albo sklepach fotograficznych papier transferowy, czyli tak zwaną Wprasowankę. 
Potrzebne będą jeszcze:
-t-shirt/ bluza bądź inna odzież najlepiej bawełniana,
-drukarka,
-żelazko.

Papiery takie występują do drukarek atramentowych jak i laserowych, do nadruków jasnych i ciemnych.

Zaczynamy- wybrany wzór należy wydrukować na papierze transferowym, jeżeli wybierzecie napis bądź nie chcecie zmieniać "kierunku" nadruku polecam edytować grafikę - ustawić lustrzane odbicie.
Wydrukowany nadruk wycinamy.

Ja postanowiłam nadrukować logo francuskiego domu mody.

Wycinankę przykładamy do koszulki i zaprasowujemy na max temperaturze przez ok. 3 do 5 min. uwaga aby nie spalić naszego dzieła :D

Warto oczywiście zaznaczyć, że wprasowanki nie dają trwałego efektu, z czasem się spierają!


Oto efekt końcowy


T- shirt wykonany na wzór:
 

5 comments:

 1. Świetnie Ci to wyszło, myślę, że po nowym roku zabiorę się za to i też sobie takie zrobię :-) teraz pewnie nie wystarczy mi czasu, ale później na pewno :-D bo koszt oryginalnych t-shirtów TROCHĘ odstrasza :-|

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zdecydowanie odstrasza! a często nawet jak w drukarni robiłam za mniej wiecej 30zł nadruk + koszulka to szybko się spierał a tu kartka papieru ok 4zł:)

   Delete
  2. Sprawdziłam nawet przed chwilą na allegro, t-shirt YSL ok. 175 zł, żart, pewnie nawet nie oryginalny, a już taka cena :-) nawet jakbym miała co kilka prań wymieniać t-shirt na nowy i znowu robić "prasowankę" to i tak bardziej się opłaca :-)

   ps. dałoby się zlikwidować weryfikację obrazkową w komentarzach? < prosi > :-)

   Delete
  3. Zrobione:) dla czytelników wszytsko:)

   Delete
 2. super blog ! super wyglądasz ;)
  Obserwuję ! jeśli masz ochotę na wspólną obserwację zapraszam do mnie !
  Pozdrawiam ciepło i już dodaję

  ReplyDelete