2012/02/01

Lekka lektura dla Fashionistek - Bringing Home The Birkin

Drogie czytelniczki polecam Wam zabawną książkę, na zimowe wieczory (wolne już od przygotowań do sesji).
Tematyka na pewno Was wciągnie, ponieważ nawiązuje do kultowej torebki gwiazd  firmy Hermes, na którą po zamówieniu trzeba czekać w kolejce nawet ponad dwa lata!!! 


Jest to komiczne, wciągające opowiadanie o poszukiwaniach po całym świecie świętego Grala torebek : Birkin’ie.

Przez ponad 20 lat, model torebki Hermes’a- Birkin był  symbolem mody, luksusu i powodzenia. Pomimo, że torba ta jest często widywana na ramionach gwiazd, istnieje długa lista oczekiwania (nawet przekraczająca 2lata) na możliwość zakupu w sklepach Hermes’a, a przeciętna fashionistka ma większą szanse zdobycia Mont Everest w szpileczkach od Prady niż posiadania tego pożądanego modelu torby. 
No chyba, że zna Michael’a Tonello…
Odkrycie kariery Michael’a zaczęło się od impulsywnej przeprowadzki do Barcelony, bez cesji na pracę, z wizą turystyczną i sprzedażą apaszki od Hermes’a na eBay’u  by zapewnić sobie zastrzyk gotówki. Lecz już wkrótce zaradny Michael odkrył prawdę o liście oczekujących i wymyślił jak zdobyć jedną z tych cennych toreb. Milion dolarów /Birkin’ów później Michael stał się jednym z najbardziej odnoszących sukcesy sprzedawcą na eBay’u – i Robin Hood’em tysiąca zdesperowanych, zamożnych kobiet.
Z bezpretensjonalnym żartem Michael opisuje niezwykłe przedsięwzięcie, które zaprowadziło go prawie na każdy kontynent, od eBay’u po domy aukcyjne w Paryżu do życia gwiazd i pozerów. Flirtując z niebezpieczeństwem, Michael opowiada o pośpiechu doręczenia osobiście jego pierwszej zdobyczy sławnej pisarce piosenek Carole Bayer Sager w Paryżu; jak musiał zatrudniać bandytów by ocalić torebkę, którą jeden z jego klientów zatrzymał dla okupu; historie warte Oscara, w których wyśpiewywał „zarezerwowana!” mniej zawziętym poszukiwaczom Birkin’ów.
Czy to relacjonuje o swoich wygranych czy porażkach, kupowaniu i sprzedaży, unikaniu i kręceniu, płaczu i uśmiechu, gawędzeniu i zająkiwaniu się, Michael jest mistrzem w gawędzeniu, który połączył historie o poszukiwaniach Birkin’ów w światowych najbardziej nadętych lokalach, wspominając kąski na które każdy by się ślinił, anegdoty o obsesyjnych kolekcjonerach z niezaspokojonymi rządzami oraz słodkie intymne historyjki o jego rodzinie, przyjaciołach i poszukiwaniu prawdziwej miłości. Rezultatem jest jego wyróżniający się pamiętnik, wesoły, sprawiający że strony same się zmieniają. Uzależniający jak sam autor.
Amazon.com Review.

------------------------------------------------

Odsyłam Was do oficjalnej strony poświęconej książce:

----------------------------------------------
A przyszłą lekturę możecie nabyć na:


I trochę dla uciechy oka:
No comments:

Post a Comment